HA CSAK PÁR PERCED VAN

JÓ TANÁCSOK

Ahogy elkezdtem az egyetemet, és egyre több ismerősöm tudta rólam, hogy fizioterapeuta vagyok, többen kértek tanácsot tőlem, mit tegyenek ha ez fáj, az nem megy, én pedig mindig szívesen segítettem, ahogy tudtam. A leggyakoribb kérdés a “mit tegyek ha fáj a derekam” volt. Kortól függetlenül azt vettem észre, ez az egyik legmeghatározóbb és gyakoribb probléma manapság. A 8-10 órát a padban ülő diákoktól, a számítógép előtt dolgozó menedzsereken át, a babát emelgető kismamákon keresztül mindenkivel előfordulhat. Legtöbbször hosszan tartó terhelésre (ülés, állás), vagy hirtelen mozdulatra jelentkezik. Sok mindent tudsz tenni a derekad egészségéért és a derékfájdalom megelőzéséért. Összeszedtem pár általános jó tanácsot a videó mellé, ami nem csak megelőzésnek jó derék átmozgató gyakorlatsor, de a fájdalmas, merev derék óvatos nyújtására is tökéletes. Végezd reggeli kávé előtt ébresztőnek, vagy egy nehéz nap után lazításnak.

  • Ha statikus munkát végzel (irodai munka, álló munka) óránként legalább 5 percet szánj arra, hogy átmozgasd magadat, szinte már elcsépelten hangzik, de a saját bőrömön tapasztaltam, mennyivel frissebb az ember utána.
  • Válassz jó matracot! Talán az egyik legfontosabb dolog, amire nem is gondolsz elsőre, de ha nem elég kemény az a felület ahol életed ⅓ -át töltöd, az könnyen vezethet derékfájdalomhoz.
  • Figyelj rá, hogyan hajolsz le! Legtöbben köztük én is, amikor Pankát a kutyusunkat tutujgatom, hajlamosak vagyunk derékból előre hajolni.A gerincbarát módszer azonban a guggolással való lehajlás .
  • Próbálj meg pár percet mozogni minden nap. Legyen ez jóga, séta, vagy akár a videóban bemutatott gerinc átmozgatás.

HA MÁR FÁJ

Ha derékfájdalommal küzdessz, gyere és nézz bele a Gerinc fejezet Gyorssegély és Regeneráció csomagjaiba, akár akut akár krónikus a panaszod a Testalbum nem hagy egyedül. Ha pedig kicsit jobban elköteleznéd magad a megelőzés mellett, gyere a 4 hetes Tudatosság gerinc programunkhoz.

9 perc deréktorna